Выставки Выставка Володимира Костирка «Ars Longa» в «Я Галерея»

Восстановить пароль
Восстановить пароль
Выставка Володимира Костирка «Ars Longa» в «Я Галерея»

Выставка Володимира Костирка «Ars Longa» в «Я Галерея»

Выставки Событие уже прошло (8 ноября - 15 декабря)
Выставка Володимира Костирка «Ars Longa» в «Я Галерея»

Новий проект Володимира Костирка в арт-центрі Я Галерея продовжує дослідження парадигми митця-кримінальника, що деміфологізує усталений ідеал. Побачені полотна викликають у глядача ряд запитань. Татуювання, бриті голови, м'язисте тіло — чи це насправді зовнішній вигляд митців Відродження, наскільки вони виправдані та про що сповіщують? Які твори мистецтва стоять за цими спинами, якщо взагалі можуть стояти? Хто дивиться нам в очі, а хто відвів погляд? І, нарешті, який етичний багаж чекатиме на нас, коли ми покинемо експозицію? 

Про автора:

Володимир Костирко народився 1967 року, живе та працює у Львові.
1987 року закінчив Львівське училище ужиткового і декоративного мистецтва, 1995 року – Люблінський католицький університет (факультет історії мистецтва). У студентські роки заснував і видавав самвидав «Кремнюк», у якому літературним ядром були члени львівского угруповання ЛуГоСад. 
Із 1994 року – автор і учасник групових та персональних проектів в Україні та за кордоном. Для рідного міста Костирко не лише культовий художник, а й історик мистецтва, дизайнер, естет та інтелектуал, без харизматичної особистості якого важко собі уявити Львів кінця 1990-х – 2000-х. Його вважають головним реконструктором
естетичного образу-міфу Львова і загалом Галичини як продукту латинської цивілізації.
У Львові Костирко відомий також як автор інтер’єрів декількох затишних локацій, в тому числі ресторану «Mons Pius», кафе «ЦК Локаль» та кав’ярні «Під синьою пляшкою».  
Нечасті художні виставки Костирка в Львові завжди опиняються в центрі пильної уваги.  А останній проект «Лувр», реалізований цього літа разом із Євгеном Равським під кураторством Павла Гудімова у Львівському Палаці Мистецтв – став однією з найбільш відвідуваних виставок львівського мистецтва за останні двадцять років. 
Як зазначив відомий львівський культуролог і музеєзнавець Зеновій Мазурик: «Якщо я довго не зустрічаю Костирка, чи чогось нового з його робіт не бачу, то мені стає якось сумно і незвично. Львів взагалі місто, насичене багатьма символами, значення яких Костирко і розкриває. Він – людина, яка цей львівсько-галицький історичний простір відчуває і ментально, і когнітивно, і емоційно, і образно, і  інтелектуально. Він провокує до заглиблення у цей простір, і до його глибшого прочитання.» 
Неймовірно різноплановий і гротескний фігуративний живопис Костирка – це спроба мистецької адаптації історичних постатей до «параметрів» сучасного сприйняття, яку художник здійснює у стилі «нових старих майстрів».
За словами Віктора Неборака, Володимир Костирко – «забійна суміш монархізму, анархізму і католицизму».

Запрошуємо Вас на вернісаж проекту за участі автора, що відбудеться у п'ятницю, 8 листопада, з 19:00 до 21.30, в арт-центрі Я Галерея на Гусенка, 17.

Проект реалізовано за підтримки співзасновника арт-центру Я Галерея у Дніпропетровську Павла Мартинова.
 

Комментарии

Войдите или зарегистрируйтесь чтобы оставить комментарий
Пока еще нет комментариев
Событие на карте

Нажмите здесь, чтобы
открыть карту

?
Нашли ошибку или есть вопросы? Напишите нам!
Сообщение об ошибке
Спасибо! Сообщение успешно отправлено