Фестивали Міжнародний Конгрес з нагоди 200-ліття Т. Шевченка

Восстановить пароль
Восстановить пароль
Міжнародний Конгрес з нагоди 200-ліття Т. Шевченка

Міжнародний Конгрес з нагоди 200-ліття Т. Шевченка

Фестивали Событие уже прошло (23 августа - 25 августа)
Міжнародний Конгрес з нагоди 200-ліття Т. Шевченка

Міжнародний Конгрес з нагоди 200-ліття Т. Шевченка

У Львові 23-24 серпня відбуватиметься Міжнародний Конгрес «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній співпраці: «… землякам моїм в Україні і не в Україні…» з нагоди 200-ліття Тараса Шевченка. До участі в Конгресі зголошено понад 400 представників із 30 країн світу та всіх областей України. 

«Шевченкові національні формули-настанови, формули-сподівання, формули-застереження – це адресовані нам, його нащадкам, заповіти для утвердження української нації, консолідації світового українства, побудови української держави, збереження і плекання української національної ідентичності. Прорвавши заслону століть, вони прийшли до нас сьогоднішніх, щоб знайти відгук у нашій думці і нашому чині. Слово Тараса вже майже дві сотні літ – на сторожі нашого українського буття i вистражданої незалежності як велика правда, як пересторога, як любов. Конгрес – ще одна нагода для осмислення наших кроків та пошуку нових шляхів до омріяної поетом єдності земляків «…в Україні і не в Україні», - каже Ірина Ключковська, директор МІОКу та голова Організаційного комітету Конгресу.

Участь у Конгресі візьмуть визначні діячі Світового Українства, серед них: Євген Чолій – Президент Світового Конгресу Українців, Ярослава Хортяні – Голова Європейського Союзу Українців, а також Василь Чалий – заступник Генерального директора Центру Разумкова, заступник міністра закордонних справ України (2009-2010 рр.), Євген Сверстюк – лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка та ін.

Урочисте відкриття Конгресу відбудеться 23 серпня з 9.00 до 10.00 год у Національному університеті «Львівська політехніка» (Актова зала головного корпусу, вул. С. Бандери, 12, ІІ-й поверх).

Основними заходами у рамках Конгресу стануть дві конференції: IV Міжнародна науково-практична конференція «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті: «землякам моїм в Україні і не в Україні» та ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Тарас Шевченко та кобзарство» та низка різножанрових заходів – презентації відеопроектів, книг та інструментів, покази фільмів української діаспори, численні виставки українських дизайнерів, зокрема Роксолани Богуцької, митців із сучасною інтерпретацією Шевченкіани, виставки, присвячені Голодомору

Серед них:

1. Виставка творів сучасних українських художників «Українські акценти» та Презентація альбому «Світ його привітав» (Пам’ятники Шевченка на Львівщині);

2. «У страшному тридцять третьому…» Голодомор 1932-1933 рр. за документами Центрального державного архіву зарубіжної україніки; (17-24 серпня 2013 р., 10.00 -18.00, Фойє головного корпусу НУ «Львівська політехніка», вул. С. Бандери, 12)

3. Виставка дитячих малюнків, присвячених Голодомору1932-33 рр. «Пам’ятай свій рід» (Полтавщина); (17-24 серпня 2013 р., 10.00 -18.00, фойє головного корпусу НУ «Львівська політехніка», вул. С. Бандери, 12)

4. Презентація торбана, музичного інструмента реконструйованого Юрком Фединським (США); (22 серпня 2013 р., 13.00 -14.00 год., Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17, конференц-зал, ІІ поверх)

5. Відеопроект «Українські дітки у світі читають «Кобзар»; (18 серпня 2013 р., 15.00-15.30, Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17, виставковий зал, ІІ поверх)

6. Мистецька акція «Художники малюють під звуки бандури».( 22 серпня 2013 р., 15.00-17.00, Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17, виставковий зал, ІІ поверх )

Конгрес завершиться великим концертом з нагоди 200-ліття Тараса Шевченка «…Землякам моїм в Україні і не в Україні» (24 серпня, 18.00, Концертна зала ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії, вул. Чайковського, 7).

Комментарии

Войдите или зарегистрируйтесь чтобы оставить комментарий
Пока еще нет комментариев
Событие на карте

Нажмите здесь, чтобы
открыть карту

?
Нашли ошибку или есть вопросы? Напишите нам!
Сообщение об ошибке
Спасибо! Сообщение успешно отправлено