Концерты V міжнародний фестиваль органної музики «Діапазон»

Восстановить пароль
Восстановить пароль
V міжнародний фестиваль органної музики «Діапазон»

V міжнародний фестиваль органної музики «Діапазон»

Концерты Событие уже прошло (3 июля - 18 июля)
V міжнародний фестиваль органної музики «Діапазон»

V міжнародний фестиваль органної музики «Діапазон»

З усіх міст України Львів має найдавніші та найбагатші органні традиції. У касових книгах, що зберігаються в Історичному архіві у Львові, згадку про першого органіста знайдено за 1405 рік. Його ім’я було Петер Енгельбрехт, він мав німецьке походження, а найбільш активно діяв у 1409-1410 роках: зліт активності був пов’язаний із появою органа.

За 5 років склались певні традиції фестивалю. Серед них — участь «грандів» і «зірок», обов’язкова підтримка молоді і місцевих музикантів. Усе ці принципи можна побачити у програмі цьогорічного фестивалю, який, крім того, матиме багато прихованих символів. По-перше, в ньому, якнайбільше, виступатимуть виконавці, які родом з України, тут отримали музичне виховання, а стали провідними солістами в інших країнах, що свідчить, з одного боку, про високий рівень музичної освіти, а з іншого — про глибоку кризу органного мистецтва в країні. По-друге, глибоко символічне те, що двоє з учасників фестивалю — Т. Багінець і Р.Красновський — раніше були солістами Харківського будинку органної та камерної музики, а через рік у Харкові увійде до ладу новий і найбільший орган України (фірми «Александр Шуке», 72 регістра). Концертами цих виконавців утвориться своєрідний «органний міст» через Львів не тільки між Сходом і Заходом, не тільки між країнами, з якими Україну єднають її вихованці, а й менший міст між двома великими містами Євро-2012, між двома колишніми столицями і між двома найбільшими органами України.

Спільними зусиллями організаторів, громади і влади фестиваль спрямований на відродження давніх традицій у дещо забутій останнім часом галузі мистецтва — органній музиці. Сподіваємось, що, як і у попередні роки, фестиваль принесе вам, слухачам і шанувальникам, приємні хвилини спілкування з божественними творами та яскравими виконавцями.

25 червня - 17 липня
Будинок органної та камерної музики

Комментарии

Войдите или зарегистрируйтесь чтобы оставить комментарий
Пока еще нет комментариев
Событие на карте

Нажмите здесь, чтобы
открыть карту

?
Нашли ошибку или есть вопросы? Напишите нам!
Сообщение об ошибке
Спасибо! Сообщение успешно отправлено