Выставки Виставка Михайла Демцю «Аркан»

Восстановить пароль
Восстановить пароль
Виставка Михайла Демцю «Аркан»

Виставка Михайла Демцю «Аркан»

Выставки Событие уже прошло (26 января - 17 февраля)
Виставка Михайла Демцю «Аркан»

 

Об’єднатися у магічне вогняне коло сили і хоробрості, відродити традицію, відчути потужну енергію предків. Ця сакральна ідея втілена у новій виставці Михайла Демцю «Аркан». Аркан – то чоловічий гуцульський танець, що символізував союз мужів, мисливців, воїнів. Його ритуальний зміст – посвячення хлопця у чоловіки.  М.Демцю нагадує глядачеві українську традицію, в якій чоловіки були хоробрими воїнами, жінки – богинями-берегинями, а природа сповнена магією і таємними силами. Роботи М.Демцю вчать пишатися національною культурою, не втратити власну ідентичність у процесі глобалізації. Виставка «Аркан» має три аспекти: заклик до об’єднання,  повернення до традиції та проблема «ментальної петлі нації».

«Інше значення слова аркан – петля, що затягується на шиї. Він є  у кожної людини –  невидимий зашморг зі страху, самотності чи відчаю, – вважає художник. – Українці мають  зняти з шиї  петлю зневіри і байдужості один до одного. Ми забуваємо, хто ми такі, кажемо «моя хата скраю», боїмося. У цьому криються всі негаразди нашої нації. Щоб стати вільним процвітаючим суспільством, ми маємо повернути ту єдність, що була в наших предків, усвідомити особисту  відповідальність за свою країну і народ».

«Кожна картина, представлена на виставці, просякнута етнічною колористикою, динамікою, потужною енергією, – розповідає Максим Волошин, директор галереї «Мистецька збірка».  Ці роботи дійсно чарівні. Вони пробуджують в глядачеві древні архаїчні сили та інстинкти, відчуття внутрішньої свободи, радості. Картини М.Демцю горять і сяють добром».

М. Демцю – один з найвідоміших українських художників, впевнено заявляє: «Львівський експресіонізм – це я!». Михайло Демцю осучаснив традицію закарпатськогоживопису, органічно вплів у неї кращі західні практики.  Його стиль і палітру ні з ким не переплутаєш. Творчість Демцю вже давно відома і визнана за кордоном, а персональні виставки проходять у Франції, Німеччині, Бельгії, Росії, Голландії. 

Комментарии

Войдите или зарегистрируйтесь чтобы оставить комментарий
Пока еще нет комментариев
Событие на карте

Нажмите здесь, чтобы
открыть карту

?
Нашли ошибку или есть вопросы? Напишите нам!
Сообщение об ошибке
Спасибо! Сообщение успешно отправлено