Выставки Выставка «Фрагментация»

Восстановить пароль
Восстановить пароль
Выставка «Фрагментация»

Выставка «Фрагментация»

Выставки Событие уже прошло (28 февраля - 1 апреля)
Выставка «Фрагментация»

Фрагментація – спосіб життя і світогляду сучасного суспільства. Ця ідея об’єднала українського художника Віктора Дейсуна та іспанського митця Карлоса Гарсіа Лаоса на створення нового унікального проекту. Відчуття роздробленості та відокремленості – причина самотності багатьох людей. Особистість втрачає цілісність всередині себе, відчуття єдності зі світом, причетності, власного значення. Людина відчуває себе лише фрагментом, що бореться за існування. Тому шлях до цілісності – один з найскладніших і найголовніших у нашому житті.

Суттєвою проблемою є фрагментація мислення. На людину сиплеться багато маленьких порцій інформації. Такі пакети інформаційного фаст-фуду позбавлені зв’язків між собою, а тому не несуть самостійної цінності. Людина продовжує їх ковтати та накопичувати, не маючи змогу скласти цілісну картину світу.

Розкриваючи проблему фрагментації, митці звертаються до її протилежної сторони – синтезу. Кольорові плями на абстрактних полотнах Віктора Дейсуна, мов шматочки мозаїки, складаються у дивовижні образи. Так з роздроблених фрагментів формується ціле. Так побудований наш світ: багатогранний і неосяжний, він складається з неподільних частинок – атомів, клітин – фрагментів.

Карлос Гарсіа Лаос показує нам реальність у простих, а тому зрозумілих, досконалих геометричних формах. Його скульптури, що відрізняються мінімалізмом, стверджують: істина для всіх одна, вона неподільна, вона проста і цілісна.

З іншого боку, фрагмент не можна недооцінювати. Адже іноді він може виявитися цілим світом. «Коли хочеш показати осінь або весну, не обов'язково малювати пейзаж з лісом, річкою, деревами і кущами… Досить показати лише пару листочків – і все буде зрозуміло», – розмірковує Віктор Дейсун.

«В даному проекті на противагу фрагментації відбувається синтез: у взаємодії культур, у поєднанні скульптури і живопису в одному виставковому просторі. Хоч ці два митці такі різні, їх об’єднує глобальне абстрактне бачення, нефігуративний підхід, відчуття гармонії та структурованість робіт», – коментує Максим Волошин, директор галереї «Мистецька збірка», арт-експерт.

Віктор Дейсун (Київ) – визнаний український художник, майстер абстрактного живопису. Його роботи прикрашають національні музеї, а також приватні колекції по всьому світу. Карлос Гарсіа Лаос (Сарагоса) – відомий іспанський скульптор-концептуаліст, художник. Він створює і ювелірні вироби, і міську скульптуру, що органічно інтегрується в урбаністичне середовище.

Комментарии

Войдите или зарегистрируйтесь чтобы оставить комментарий
Пока еще нет комментариев
Событие на карте

Нажмите здесь, чтобы
открыть карту

?
Нашли ошибку или есть вопросы? Напишите нам!
Сообщение об ошибке
Спасибо! Сообщение успешно отправлено