Кінолекторій, присвячений творчості Інґмара Берґмана, повертається!
Ми маємо нагоду продовжити знайомство з культурним контекстом епохи, історією життя митця та іншими факторами, які вплинули на створення режисерських шедеврів, а допоможе нам у цьому антропологиня, кандидатка історичних наук, Tina Polek.
Ще до Нового року ми переглянемо 4 фільми майстра:
1. 18 листопада, з 16:00-19:00 - «Сьома печатка» (1957р.) веде глядача слідом за головним героєм дорогами середньовіччя, яке постає разом із традиційними атрибутами доби – хрестовими походами, епідемією чуми, театрально-карнавальною кочівною культурою. Однак, ключовим питанням залишається те, чим закінчиться протистояння між долею та свідомим вибором людини. Для цього Антоніус Блок і Смерть гратимуть в шахи – досить постмодерно, чи не так?
2. 25 листопада, з 16:00-19:00 -«Годину вовка» (1968р.) важливо подивитися хоча б тому, що це єдиний фільм режисера, який знавці класифікують як «психологічний хорор». Звісно, цей фільм Берґмана не про Чужого або полтергейста. Жах розвивається із психіки головного героя. Останній знаходиться в пограничних станах свідомості – між сном і реальністю, де події, люди минулого зливаються у моторошний конгломерат з його страхами та комплексами, призводячи до фатального кінця.
3. 2 грудня, з 16:00-19:00 - «Посмішки літньої ночі» (1955р.) – це не просто легка комедія з елементами пікантності, а ще й театр в кіно, відтворення естетики бароко, що розігрується в Сконе початку ХХ століття. Варто відзначити, що журі Каннського кінофестивалю навіть створило нагороду – «За найкращий поетичний гумор» – спеціально для цього фільму, яку він чинно отримав у 1956р.
4. 23 грудня, з 16:00-19:00 - «Персона» (1966р.) змушує задуматися над тим, наскільки нас визначає наша наративність – здатність говорити про себе і говорити взагалі. Відома акторка раптово замовкає посеред вистави. Шукаючи причину, вона звертається до психіатра, який радить їй відпочити на природі. Морські пейзажі, тиша однієї жінки, яка розчиняється у мовленні іншої, або, можливо, від початку була лише одна?
Партнерами проведення циклу лекцій виступає Музей історії Києва/Музей истории Киева/Museum of Kyiv history та Multicultural Center.
Всі фільми демонструються мовою оригіналу з російськими або англійськими субтитрами.
Комментарии