Музей історії міста Києва

Восстановить пароль
Восстановить пароль

Музей історії міста Києва (Музей истории города Киева)

Выставки, Галереи
Сообщение об ошибке
Отправить
Спасибо! Сообщение успешно отправлено

Описание к «Музей історії міста Києва»

«Музей історії міста Києва» – потужна музейно-виставкова структура столиці, що включає головний підрозділ – Музейно-виставковий центр «Музей історії Києва» та 7 філій - «Літературно-меморіальний музей М. Булгакова», «Київський музей О.С. Пушкіна», «Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського», «Музей української діаспори», «Музей окупації Києва», «Музей Шолом-Алейхема» та «Музей шістдесятництва».

Історія створення

Музей історії міста Києва створено за постановою Ради Міністрів УРСР №528 від 14 листопада 1978 р. й урочисто відкрито 26 травня 1982 р. – у дні святкування 1500-річчя міста. За час свого існування Музей здобув славу одного з найкращих культурно-просвітницьких закладів столиці України та став справжньою візитною карткою Києва. 
До травня 2004 р. Музей містився в залах старовинного Кловського палацу – чудової пам’ятки архітектури середини XVIII ст. на вул. Пилипа Орлика, 8. Музей мав 18 експозиційних та актовий зали. Однак розпорядженням Кабінету Міністрів України № 506-р від 11 серпня 2003 р. Музей було закрито для відвідувань з 10 березня 2004 р. і «переміщено» в «Український дім» по вул. Хрещатик, 2.
Експозиція Музею висвітлювала багаторічну історію найдавнішого східнослов’янського міста. Експонати розповідали про легенду виникнення Києва, ілюстрували його поступальний розвиток протягом віків. Діорами, макети, оригінальні речі побуту киян висвітлювали високий рівень культури наших предків, загальноєвропейське значення Києва – столиці могутньої руської держави доби Володимира Великого і Ярослава Мудрого, розповідали про згубні наслідки монгольської навали 1240 р., підкорення київської землі Литовською державою, надання Києву магдебурзького права, визвольну війну українського народу середини XVII ст. та приєднання до Московського царства, піднесення української культури доби бароко: Києво-Могилянську академію, меценатство гетьманів та багато іншого. Особливо насиченими й змістовними були розділи, присвячені економічному і культурному життю Києва XIX - поч. XX ст. Ця частина експозиції складалася переважно з дарунків корінних киян. Значна кількість експонатів була присвячена подіям Української революції, довоєнному життю міста, окупації, героїчній обороні та визволенню Києва у Другій світовій війні, його розвитку у другій половині XX ст.
У діючій експозиції знаходилася лише незначна частка понад 200-тисячної унікальної колекції музею, головна цінність якої полягала саме в комплексній цілісності. На сьогодні музейне зібрання налічує понад 250 тисяч музейних предметів основного фонду і складається з археологічної, нумізматичної, етнографічної колекцій, а також з тематичних комплексів сучасного періоду. Особливу цінність становлять київські пам’ятки пізньопалеолітичного періоду (Кирилівська стоянка в Києві), археологічні знахідки кам’яної та бронзової доби (Трипільська культура), знайдені українськими вченими під час численних археологічних розкопок, здійснених на теренах Києва. Серед унікальних експонатів Музею – карбоване з міді та позолочене скульптурне зображення покровителя Києва Архистратига Михаїла, яке, починаючи з 1697 р., прикрашало міський магістрат.
Колекція експонатів ХІХ ст. представлена не тільки документами, фотографіями, живописом, але й ужитковими речами. Це посуд, цегла, кахлі, меблі, килими, одяг, музичні інструменти, фотоапарати тощо. Велику цінність становлять портрети діячів науки, культури, мистецтва, а також звичайних мешканців міста, які сотню років тому ходили його вулицями, жили в ньому і творили саме той неповторний образ Києва, яким пишаються наші сучасники.
Музей, на сьогоднішній день, продовжує збирати, вивчати та популяризувати матеріали про життя Києва і киян упродовж століть.

Структура музею

  • Музейно-виставковий центр «Музей історії Києва»


Адреса: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 7 (станція метро «Театральна»).
Режим роботи: понеділок: з 11.00 до 16.00 (каса до 15.15)
вівторок — неділя: з 11.00 до 19.00 (каса до 18.15)

Замовлення екскурсій за телефоном: 520-28-25
Відвідувачі можуть замовити наступні типи екскурсій:
Оглядова. Тривалість - 1,5 години.
Тематична. Тривалість - 45 хвилин. Відвідувачі можуть обрати оповідь про певний період історії міста (наприклад, Давньоруський, XV-XVIII ст., ХІХ - поч ХХ ст.
"Археологічна експедиція" - школярі можуть у формі гри ознайомитись з історією міста періоду Київської Русі.

Організація заходів та виставок: 520-28-27

  • Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова


Адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 13 (станція метро «Контрактова площа»).

  • Експозиція Літературно-меморіального музею Михайла Булгакова розповідає про життєвий та творчий шлях письменника-киянина, його літературних героїв та будинок, де він оселив героїв роману «Біла гвардія» та п'єси «Дні Турбіних».


Режим роботи: з 10.00. до 17.00 (каса до 16.30)
У понеділок з 10:00 до 12:00 – санітарна година
Вихідний - середа
Замовлення екскурсій: 425-31-88;
Офіційний сайт: http://bulgakov-kiev.tripod.com/

  • Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського


Адреса: м. Київ, вул. Паньківська, 9 (станції метро «Університет», «Льва Толстого»).

У родинному будинку Грушевських відтворено меморіальну квартиру та розміщено історико-біографічну експозицію, присвячену видатному українському науковцю та громадсько-політичному діячеві Михайлу Грушевському.

Режим роботи: з 10.00. до 17.00 (каса до 16.30)
Понеділок: вихідний
Остання п’ятниця кожного місяця — санітарний день.
Замовлення екскурсій: 288-28-82
 

  • «Музей української діаспори»


Адреса: м. Київ, вул. Московська 40-Б (станції метро «Арсенальна», «Печерська», авт. 55, 62; трол. 38 — зупинка «Кінотеатр Зоряний»).

«Музей української діаспори» зібрав першорядну збірку творчого надбання сотень митців, учених, письменників, театральних діячів Києва, які за різних часів вимушені були залишити рідне місто і продовжували гідно представляти Україну за кордоном.

Режим роботи: з 10.00. до 17.00 (каса до 16.30)
Понеділок: вихідний
Останній четвер кожного місяця — санітарний день.
Замовлення екскурсій: 280-64-18, 280-88-74 

  • Київський музей О.С.Пушкіна


Адреса: Київ, вул. Кудрявська, 9 (станція метро «Площа Незалежності», трол. 16, 18 (зупинка «Обсерваторна»).

Київський музей О. С. Пушкіна презентує свою експозицію автентичними пам'ятками культури та побуту пушкінської доби в контексті європейської культури кінця XVIII початку XIX ст.

Режим роботи: з 10.00. до 17.00 (каса до 16.30) 
Понеділок: вихідний
Останній четвер кожного місяця — санітарний день.
Замовлення екскурсій: 272-42-06 

  • «Музей окупації Києва»


Музей розташований на території парку культури та відпочинку «Партизанська слава» по вул. Славгородській (Дарницький район). Їхати від станції М «Бориспільська» трамваєм №29 до зупинки «Парк партизанської слави» або від станції М «Харківська» автобусом №45 до зупинки «Поліклініка».

«Музей окупації Києва» представляє експозицію, присвячену життю Києва під радянською та німецькою окупаціями. 

Режим роботи: з 10.00. до 17.00 (каса до 16.30) 
Понеділок: вихідний
Останній четвер кожного місяця — санітарний день.
Замовлення екскурсій: 223-94-62, 223-95-64.

  • Музей Шолом-Алейхема


Адреса: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 5 (станції метро «Хрещатик», «Льва Толстого»)

Музей Шолом-Алейхема — не лише розповідь про життя та творчість видатного письменника, але і можливість долучитися до духовної та матеріальної культури єврейського народу. Під час екскурсії демонструються деякі обрядові єврейські предмети, предмети традиційного єврейського побуту.
Режим роботи: з 10.00. до 17.00 (каса до 16.30) 
Понеділок: вихідний
Останній четвер кожного місяця — санітарний день.
Замовлення екскурсій: 223-96-14, 223-91-42.

  • «Музей шістдесятництва»


Музей розповідає про роль та місце шістдесятників у духовному розвитку українського суспільства другої половини XX століття.

Адреса: м. Київ, вул. Гончара, 33 А (метро «Золоті ворота»)

Режим роботи:
Вівторок — неділя з 10.00. до 17.00
Вихідний — понеділок
Останній четвер кожного місяця — санітарний день

Телефон для довідок: 234-12-04

Отзывы Музей історії міста Києва

Напишите ваш отзыв к Музей історії міста Києва
Войдите или зарегистрируйтесь чтобы оставить комментарий
Пока еще нет комментариев
Эта страница еще не управляется владельцем Вы представитель этой компании?
Музей історії міста Києва на карте
Проложить маршрут

Нажмите здесь, чтобы
открыть карту

Время работы
Сообщить об ошибке. Порекомендовать исправление Например, указана неверная информация, или в тексте допущена ошибка.
Другие Выставки недалеко от Музей історії міста Києва на TOPClub
Киев - Выставки
place Арт ЦУМ нет отзывов
Связанные категории
Музей історії міста Києва также ищут:
?
Нашли ошибку или есть вопросы? Напишите нам!
Сообщение об ошибке
Спасибо! Сообщение успешно отправлено