Выставки Выставка «БОЙЧУКІЗМ. Проект «великого стилю»

Восстановить пароль
Восстановить пароль
Выставка «БОЙЧУКІЗМ. Проект «великого стилю»

Выставка «БОЙЧУКІЗМ. Проект «великого стилю»

Выставки Событие уже прошло (7 декабря - 28 января) Киев, Мистецький Арсенал
Выставка «БОЙЧУКІЗМ. Проект «великого стилю»

Це проект про мрійників, які хотіли змінити світ. Цей проект про реформаторів мистецтва, які відмовились від традиційного формату. Цей проект про творців утопії, які самі стали її жертвами... На виставці «БОЙЧУКІЗМ. Проект «великого стилю» буде представлено понад 300 живописних, графічних, мозаїчних творів  Михайла та Тимофія Бойчуків, Василя Седляра,  Івана Падалки, Софії Налепинської, Оксани Павленко, Антоніни Іванової, Миколи Рокицького, Сергія Колоса, Охріма Кравченка. Серед них – унікальний іконопис раннього Бойчука, періоду його навчання у Краківський академії красних мистецтв та його шедевр – так звана світська ікона «Двоє під деревом». Це дивовижним чином збережені завдяки львівській мисткині Ярославі Музиці твори, яка переховувала їх у той час, коли спадщину художника з фондів Львівського державного музею українського  мистецтва, за офіційним розпорядженням, у 1952 році просто спалювали як «антисовєтскую и националистическую».

Унікальними є збережені у фондах Національної академії мистецтв України роботи студентів майстерні монументального розпису 1920-х років. Гончарний посуд, що створений за ескізами бойчукістів. Зокрема, таріль 1919 року «Славний боєць за волю України гетьман Іван Мазепа».  Буде представлено оригінал першого видання «Кобзаря» Тараса Шевчена, з ілюстраціями художника Василя Седляра, 1931 року. Мало відомий доробок бойчукістів в галузі сценографії – проекти сценічних декорацій, ескізи костюмів для театральних постановок, і навіть маріонетки лялькового театру.
 
Куратори проекту: Ольга Мельник, Вікторія Величко, Ігор Оксаметний.

У Мистецькому арсеналі виставка триватиме з 7 грудня 2017 року по 28 січня 2018 року.
 

Мистецький Арсенал Культура и искусство
вулиця Лаврська, 12
с 11:00 до 22:00
«Мистецький Арсенал» – масштабний культурологічний проект національного та міжнародного значення, метою якого є створення кварталу культури в історичному центрі Києва. Загальна пл...

Комментарии

Войдите или зарегистрируйтесь чтобы оставить комментарий
Пока еще нет комментариев
Событие на карте

Нажмите здесь, чтобы
открыть карту

?
Нашли ошибку или есть вопросы? Напишите нам!
Сообщение об ошибке
Спасибо! Сообщение успешно отправлено