Мистецький Арсенал

Восстановить пароль
Восстановить пароль
Сообщение об ошибке
Отправить
Спасибо! Сообщение успешно отправлено

Описание к «Мистецький Арсенал»

«Мистецький Арсенал» – масштабний культурологічний проект національного та міжнародного значення, метою якого є створення кварталу культури в історичному центрі Києва.

Загальна площа Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» – 9,8 га. Експозиційна площа будівлі Старого Арсеналу – 56 тис. кв. м.

Будівля Старого Арсеналу – історико-архітектурна пам’ятка державного значення на заповідній території Старої Києво-Печерської фортеці. Зведена у 1784-1801 рр. за проектом генерал-поручика артилерії  Івана Меллера. Старий Арсенал – це перша споруда в Києві, виконана у стилі класицизму, зведена з жовтої київської цегли без застосування зовнішнього тинькування. Дякуючи властивостям місцевої глини, тутешня цегла набувала жовто-бурштинового відтінку, що дало підстави сучасниками називати  Арсенал порцеляновим.

Упродовж 2005-2009 рр. співробітниками Інституту археології НАН України в межах «Мистецького Арсеналу» провадились масштабні археологічні дослідження. На площі близько 30 200 кв. м були зафіксовані три хронологічні компоненти, що співвідносяться з етапами розвитку даної території:

  • об’єкти Печерського містечка до початку XVII ст.;
  • комплекс господарсько-побутових та культових будівель Вознесенського монастиря XVII ст.;
  • різноманітні сліди діяльності артилерійського двору та власне Арсеналу XVIIІ-ХХ ст.
  • Археологи  дослідили понад 220 господарсько-побутових комплексів (житлові будівлі, господарські споруди та ями), а також понад 250 поховань.
  • Загальна кількість археологічних знахідок складає понад 23 500 одиниць.

Мистецький арсенал є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від сучасного мистецтва, нової музики й театру до літератури та музейної справи.

Місія Мистецького Арсеналу – сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури.

У проектах Мистецького арсеналу порушуються й дебатуються питання, важливі для суспільства, надається простір для вільного творення щодо майбутнього й осмислення минулого. Мистецький арсенал слугує платформою взаємодії зі світовою культурною спільнотою через спільні культурні проекти.

Мистецький арсенал інтегрує та розвиває різні мистецтва та культурні практики. Інтеграція відбувається через напрями-лабораторії, які постійно взаємодіють між собою.  Таким чином різні мистецтва розвиваються і збагачують одне одного, а художні й професійні спільноти знаходять точки перетину і взаємного підсилення. Наразі у рамках Мистецького Арсеналу діє Літературна Лабораторія.

Усі проекти Мистецького арсеналу мають сильну освітню компоненту. Арсенал виступає як медіатор між фахівцями і широкою громадськістю – пояснює і розповідає про культурні і суспільні явища, їх причини і траєкторії. Це майданчик освіти і взаємодії для розмаїтих аудиторій: дорослих відвідувачів, дітей та підлітків, митців і працівників культури.

На території Мистецького Арсеналу діє Мала Галерея, яка презентує молоде українське мистецтво, а також камерні проекти провідних вітчизняних митців.

З 2003 року Арсенал став культурно-мистецькою установою. Сьогодні паралельно із проведенням виставок триває реставрація приміщень та ведеться робота зі створення сучасного музейного комплексу, який представлятиме історію українського мистецтва від давнини до сучасності, прийматиме колекції шедеврів із провідних світових музеїв, стане потужним осередком розвитку творчих ініціатив. Загальна площа Арсеналу сягає 60 000 м2, наразі використовується від 12 000 до 24 000 м².

Отзывы Мистецький Арсенал

Напишите ваш отзыв к Мистецький Арсенал
Войдите или зарегистрируйтесь чтобы оставить комментарий
Пока еще нет комментариев
Эта страница еще не управляется владельцем Вы представитель этой компании?
Мистецький Арсенал на карте
Проложить маршрут

Нажмите здесь, чтобы
открыть карту

Время работы
Больше информации о компании
Сообщить об ошибке. Порекомендовать исправление Например, указана неверная информация, или в тексте допущена ошибка.
Связанные категории
Мистецький Арсенал также ищут:
?
Нашли ошибку или есть вопросы? Напишите нам!
Сообщение об ошибке
Спасибо! Сообщение успешно отправлено